İnternetten para kazanmak için nasıl bir yol izlenmeli?

2017-11-11 03:20:00
İlk girişimlerimde birçok kişi gibi bende bir bocalama dönemi yaşadım ancak yılmadan çalışmaya devam ettim ve sonuçta başarının kendiliğinden geldiğini gördüm. En başta kolay para kazanma hayallerini bir kenara bırakıp ciddi emek harcamak gerektiğini söyleyebilirim. En önemlisi ise doğru yöntemi seçmektir. İşin kolayına kaçmak her zaman yapmış olduğumuz bir yanlıştır. Bu işler mail okumakla veya reklam izlemekle olmuyor. Anket doldur para kazan siteleri ile düzenli çalışırsanız ek gelir elde edebilirsiniz ancak tam olarak tatmin edici bir miktar kazanmak mümkün değildir. En iyi internetten para kazanma yöntemi affiliate marketing diye adlandırılan online komisyonculuktur. Bu iş gerçekten servet kazanabileceğiniz mükemmel bir sistemdir. Temel olarak ilk girişimde biraz zorlanacağınız kesindir, ancak kısa sürede işin tüm mantığını kavrayabilir ve internetten para kazanmanın keyfini çıkarabilirsiniz.
 
Bu işleri ciddiye almadan internetten para kazanmak mümkün değildir. En başta bunu aklınızdan çıkarmayın ve sabırlı olun. Bundan kısa bir süre öncesine kadar internetten para kazanmak benim için bir hayal iken şuanda aylık kazancım yaklaşık olarak 6-7 asgari ücrete karşılık geliyor. Bunu başarmış sıradan bir internet kullanıcısı olarak size en büyük tavsiyem ise işin peşini bırakmayın. Ben yeni projelerin peşinde koşarak bazı hatalar yapmış olmama rağmen geçmişte yaptığım yatırımlar bana kendiliğinden para kazandırıyor. Geçen sene kurmuş olduğum web sitelerin her biri aylık 2 bin TL civarı kazanç getiriyor. Bir diğer önemli nokta yapmakta olduğunuz işlerin üzerine yeni bir proje eklemeyin. Önce elinizdeki işleri yoluna koyun daha sonra yeni işlerin peşinde koşmaya başlayın. Bu hatayı ben daha önce yaptım ve zarar gördüm.
 
Fazla büyük hesaplar yapmadan kendinize uygun bir teknik bularak internetten para kazanmayı deneyebilirsiniz. Önemli olan gerçekçi bir yaklaşım ile hareket etmek ve çok büyük beklentiler içine girmeden sadece çalışmaya odaklanmak. Evet, aslında yapılaması gereken tam olarak budur. Fakat biz daha araştırma çalışmaları sırasında bile nerede işin kolayı varsa hemen onu bulmaya çalışıyoruz. Bunun yanlış olduğunu aslında hepimiz biliyoruz, ancak yine de ısrarla bu hayatı yapmaya devam ediyoruz. İnternetten para kazanmayı sıradan içi boş bir iş gibi görmekten vazgeçip adam gibi değerlendirmek ve buna göre bir çalışma rehberi edinmek en iyi yaklaşımdır.
 
Etrafınıza biraz baktığınızda zaten bu işi becerenlerin sürekli bir efor içinde olduğunu, hatta bazen sabahlara kadar bilgisayar başında sabahladığını görebilirsiniz. Bu belki size ağır gelebilir ama işin aslı budur. Bazen kendinizi öyle kaptırırsınız ki ne zaman sabah olmuş farkına bile varmazsınız. Bir blog sahibi internetten para kazanmak için dimi bir biçimde güncel yazılar yazmalı ve bunları insanlar için faydalı olması gerekiyor. Başka türlü insanları o blog içinde tutma şansı olmadığını zaten en iyi kendisi biliyor. Böyle bir disiplin içinde çalışma yaptığında tabii ki çoğu zaman sonuç harika oluyor. İşte aynen böyle devam ederseniz size internetten para kazananlar kervanında bir deveye binebilirsiniz. Sonunda biraz abarttığımı hatta ne söylemeye çalıştığımı kendim bile anlamakta güçlük çektim ama ne yaparsın elden bir şey gelmiyor.

0
0
0
Yorum Yaz