Anket Firmaları Neden Ödeme Yapıyor?

2016-07-28 13:11:00

Aslında anket firmaları sadece ürünleri hakkındaki düşüncelerinizi alabilmek amacıyla internet kullanıcılarına ödemeye yapmaya hazırlar. Alışveriş alışkanlıklarınızı, satın aldığınız ürünleri neye göre seçtiğinizi ya da beklentilerinizi bilmek istiyorlar. Bu doğrultuda ürettikleri ürünleri daha ileriye taşımayı hedefleyerek Pazar paylarını büyütmeyi amaçlıyorlar. Bizim bundan çıkarımız ise yolladıkları anket sorularını yanıtlamamız karşılığında bize ödeyecekleri paradır. Evet, anket doldurarak internetten para kazanmak herkes gibi sizin için de bir ek kazanç fırsatı olma niteliği taşıyor.

Sizin fikirleriniz firmaların pazarlama stratejilerini belirlemeleri açsından çok büyük önem arz eder. İstanbul’da hizmet veren bir anket firmasını düşünün. Tüm ülke çapında yapılması hedeflenen bir kamuoyu araştırması için her bölgeye eleman göndermesi gereklidir. Bu elamanların tüm giderleri firmaya maddi açıdan büyük bir masraf olur. İnternet üzerinden yapılan anket çalışmaları sayesinde bu masraflar dizginleniyor ve zaman kazanılıyor. Online anket doldurarak para kazanma uygulaması böylece ortaya çıkmış oluyor. Anket şirketleri kazançlarının büyük bir kısmını anket araştırmalarında yer alan internet kullanıcıları ile paylaşıyor. Böylece hem araştırma firmaları hem de sıradan internet kullanıcıları bu işten kazanç elde etmiş oluyor.

Anket doldurarak para kazanmak son derece basit olmasının yanında kazancı da fena değildir. Doldurduğunuz anketler karşılığında kazandığınız paralar hesabınızda birikir ve belli bir seviyeye geldiğinizde nakit olarak çekebilir veya hediyeler alabilirsiniz. Özellikle nakit ödeme yapan araştırma firmalarını seçerseniz daha avantajlı olursunuz. Hediye veren anket firmalarının çoğu piyasaya henüz girmiş ve müşteri sayısı düşük olan, yani büyüme aşamasında olan şirketlerdir. Henüz büyük markalar ile çalışma şansları olmadığı için nakit para yerine çeşitli hediyeler verirler. Anket doldurarak internetten para kazanmak tüm internet kullanıcıları için geçerli bir fırsattır.

8
0
0
Yorum Yaz