AFFİLİATE MARKETİNG NASIL YAPILIR?

2016-09-05 01:03:00

Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte insanların internette geçirdikleri zamanda bir hayli arttı. Bununla birlikte yıllardır pratik internetten para kazanma fikirleri üretilmeye başlandı. Bunlardan en etkili ve en iyi para kazandıran bir tanesi de affiliate marketing, yani Türkçesi online satış ortaklığıdır. Affiliate marketing terimini ilk defa duyuyorsanız ve hiç bilginiz yoksa sitemizi ziyaret ederek konuyla ilgili detaylı yazılar bulabilirsiniz. Affiliate marketing sistemini kısaca anlatacak olursak, satışlar yaparak bu satışlardan komisyon almanız ilkelerine dayanır. Satılacak olan mal ya da ürünü sosyal medya hesaplarınız yardımıyla potansiyel müşteriler ile buluşturur ve kazanılan kardan kazanç elde etmiş olursunuz. Affiliate marketing uygulamasında bütün işlemler internet üzerinden gerçekleştiği için hiç kimseyle yüz yüze muhatap olmak zorunda kalmaz, kimseye zorla ürün satmaya çalışmazsınız.

Siz hiçbir müşteriyle ilgilenmek ve muhatap olmak zorunda kalmıyorsunuz. Anlaşmış olduğunuz firmalar ile satış ortaklığı yaparak onların size vermiş olduğu site linklerini sosyal medya araçlarınızda paylaşarak, firmanın satmış olduğu ürünleri müşterilerle buluşturarak, hem onların para kazanmasını hem de sizin para kazanmanızı sağlamış oluyorsunuz. Sistem ilk başta karmaşık görünse de mantığını tam anlamıyla kavradığınız zaman güzel kazançlar elde etmeniz mümkün hale geliyor. Eğer bu işi blog yazarak yapmak gibi planınız varsa seçtiğiniz ürünler sizin bloğunuz ya da sitenizde yaptığınız paylaşımlarla benzer olması çok önemlidir. Eğer bu şekilde ürünler seçerseniz daha fazla potansiyel müşteriye ulaşarak sizin sayenizde daha çok satış yapılmasını tetiklemiş olursunuz. Sitemizde affiliate marketing ile ilgili pek çok güncel yazı bulunmaktadır. Satış ortaklığı veren siteleri nerden bulacağım diye düşünüyorsanız bu tarz firmalarla ilgili yazılarda sitemizde bulunmaktadır.

Kuracağınız hazırladığınız blog ne kadar konusuyla alakalı kaliteli ve özgün içeriğe sahip olursa çekeceğiniz takipçi sayısı da o oranda artacaktır. Bu da size her gün birden fazla satış getirecek ve daha iyi para kazanmanıza olanak sağlayacaktır. Bloğunuzda yazacağınız yazıların size ait olmasına ve özgün içeriklere sahip olmasına dikkat etmelisiniz. Bu konuda ne kadar titiz davranırsanız emeğinizin karşılığını da kısa süre de almış olursunuz. Ayrıca satış ortaklığı dediğimiz sistem tanıtım veya reklam yapmak üzerine kurulu olduğu için internetten para kazanmak isteyenler bu sistemi reklam yapabileceği her türlü internet ortamında kullanabilir.

3
0
0
Yorum Yaz